Strona archiwalna. Dane aktualne na 2018-11-30.

Jaki pomysł na kulturę w Kaliszu?

2018 16 06

Jak się ma kultura w Kaliszu? Czego jej potrzeba?

Jak najlepiej wykorzystać potencjał miasta, instytucji, mieszkańców i organizacji? Zapraszamy na spotkanie z Łukaszem Molskim — 10 grudnia o godz. 18:00 w Restauracji KTW Park.

W przyszłym roku ruszą prace nad powstaniem trzech miejsc na kulturalnej i społecznej mapie miasta – Centrum Organizacji Pozarządowych, Akceleratora Kultury i Domu Sąsiedzkiego. Nowa kadencja samorządu to również okazja do rozmowy o planach na kulturę, czyli o polityce kulturalnej.

Jesienią zebraliśmy podstawowe informacje o kulturze w mieście: http://kaliskainicjatywamiejska.pl/kultura. Najwyższa pora porozmawiać o tym, co czeka Kalisz w najbliższym czasie.

Naszym gościem będzie Łukasz Molski z Koszalina – miasta pod wieloma względami podobnego do Kalisza. Od lat aktywy w środowisku kultury i organizacji pozarządowych, Łukasz podzieli się z nami doświadczeniami twórcy, animatora i odbiorcy kultury.

Łukasz Molski — pedagog, dramaturg, reżyser, producent wydarzeń kulturalnych, animator społeczności lokalnych. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Szczecińskiego i Akademii Sztuki. Fundator Fundacji Chłopaki Znad Morza, aktywnie biorący udział w działaniach Fundacji. Prowadzi warsztaty rozwijające kreatywne myślenie oraz działania międzypokoleniowe. Koordynował realizację ponad dwustu wydarzeń plenerowych, w tym o charakterze imprez masowych. Współpracuje z koszalińską Pracownią Pozarządową przy działaniach wspierających lokalne organizacje pozarządowe.