Strona archiwalna. Dane aktualne na 2018-11-30.

O serwisie

Kalisz.MamPrawoWiedziec.pl to obywatelski serwis o pracy radnych miasta Kalisza.

Tworzymy archiwum obietnic wyborczych radnych naszego miasta, ułatwiamy kontakt z radnymi i dajemy wygodne narzędzie do obserwowania prac samorządu. Serwis opiera się na dokumentach wypracowanych przez Radę Miasta, zarówno tych znajdujących się w Biuletynie Informacji Publicznej, jak i tych w BIP niezamieszczanych, a także na informacjach uzyskanych od radnych.

Mamy nadzieję, że nasza praca pomoże mieszkańcom śledzić prace Rady Miasta, a przed wyborami świadomie ocenić aktywność naszych reprezentantów.

O twórcach

Serwis Kalisz.MamPrawoWiedziec.pl prowadzony jest przez Kaliską Inicjatywę Miejską.

Wydawcą ogólnopolskiego serwisu MamPrawoWiedziec.pl jest Stowarzyszenie 61.

Kontakt

kim@kaliskainicjatywamiejska.pl

Halina Marcinkowska

Co tu znajdziesz

W serwisie zbieramy informacje o radnych oraz sesjach Rady Miasta. W wizytówkach radnych zamieszczamy dane kontaktowe, informacje o miejscu i dacie urodzenia, wynik wyborczy, przynależność do komisji. Dołączamy również programy wyborcze, zestawienia z obecności na sesjach i informacje o głosowaniach poszczególnych osób.

W serwisie zamieszczamy też uchwały głosowane na sesjach Rady (treść i załączniki). Każda uchwała jest oznaczona tagami, czyli hasłami tematycznymi, które ułatwiają znalezienie innych uchwał dotyczących podobnych tematów. Przedstawiamy też imienne zestawienie głosów radnych nad daną uchwałą. 

Ponadto śledzimy też aktywność komisji Rady Miasta.

Włącz się

Cały czas pracujemy nad udoskonaleniem serwisu Kalisz.MamPrawoWiedziec.pl i wypełnianiem go wszystkimi danymi, ale chcielibyśmy też w jego tworzenie zaangażować radnych, których projekt dotyczy, i użytkowników portalu. Jeśli widzicie błędy, jeśli macie pomysł na poprawki lub zrobienie tu czegoś nowego, poinformujcie nas o tym.

 

Współfinansowano ze środków fundacji Batorego.